Difference between revisions of "Armor"
From NEStalgia
(→Light Armor) |
(→Light Armor) |
||
| Line 8: | Line 8: | ||
|26||[[Titan_Shroud|Titan Shroud]]||[[Cleric]], [[Conjurer]], [[Ninja]], [[Warlock]], [[Wizard]] | |26||[[Titan_Shroud|Titan Shroud]]||[[Cleric]], [[Conjurer]], [[Ninja]], [[Warlock]], [[Wizard]] | ||
|- | |- | ||
| − | |27||[[ | + | |27||[[Noble_Arctic_Titan_Shroud|Titan Shroud (Noble Arctic)]]||[[Cleric]], [[Conjurer]], [[Ninja]], [[Warlock]], [[Wizard]] |
|- | |- | ||
|28||[[Indra's_Surplice|Indra's Surplice]]||[[Cleric]] | |28||[[Indra's_Surplice|Indra's Surplice]]||[[Cleric]] | ||
Revision as of 13:57, 8 March 2011
Light Armor
| Level | Item Name | Class |
|---|---|---|
| 9 | Hidden Cloak of the DSF | Cleric, Conjurer, Merchant, Ninja, Ranger, Soldier, Warlock, Wizard |
| 26 | Titan Shroud | Cleric, Conjurer, Ninja, Warlock, Wizard |
| 27 | Titan Shroud (Noble Arctic) | Cleric, Conjurer, Ninja, Warlock, Wizard |
| 28 | Indra's Surplice | Cleric |
| 29 | Mage Slime Robes | Cleric, Conjurer, Ninja, Warlock, Wizard |
Heavy Armor
| Level | Item Name | Class |
|---|---|---|
| 27 | Titan Plate (Blue Arctic) | Soldier |
| 29 | Metal Slime Armor | Soldier, Merchant |